Izvor: B92, 28.Sep.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zvaničnici SAD na jugu Srbije
Preševo -- Ambasador SAD u Jugoslaviji Vilijem Montgomeri i zamenik sekretara za evropska i evroazijska pitanja Stejt departmenta Lorens Rosin boravili su u nedelju na jugu Srbije. U toku svoje posete oni su o političkoj bezbednosnoj situciji u tom regionu razgovarali i sa predsednikom Koordinacionog centra za jug Srbije Nebojšom Čovićem.
Zamenik sekretara za evropska i evroazijska pitanja Stejt departmenta Lorens Rosin izjavio je da je impresioniran onim što je video na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << jugu Srbije. "Jeste da je bilo incidenata, ali je najvažnija opredeljenost ljudi da izgrade bolje uslove za život za sebe i svoje porodice", rekao je Rosin. Na pitanje kako tumači najave kosovskih Albanaca da neće učestvovati u dijalogu sa Beogradom, Rosin je odgovorio: "Ja sam siguran da će oni shvatiti da je u njihovom najboljem interesu da učestvuju u tim razgovorima o tehničkim pitanjima, jer je to jedini način da se poprave životni uslovi za sve građane koji žive tamo. Siguran sam da će to tako i biti", rekao je Lorens Rosin.














