Izvor: Blic, 11.Jul.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Žižić: Labus nije radio moj posao

Žižić: Labus nije radio moj posao

BEOGRAD - Savezni premijer u ostavci Zoran Žižić, izjavio je juče za 'Blic', odgovarajući na otvoreno pismo Miroljuba Labusa, da je ubeđen u ispravnost svoje odluke da da ostavku, bez obzira na nervozne reakcije pojedinih ministara. Kako je on objasnio savezna država nije mogla da se pomiri sa grubim preuzimanjem njenih nadležnosti iznenadnim udarom sa republičkog nivoa, tako da njegova ostavka može samo da ojača saveznu državu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
- Nemoguće je nepravdom doći do pravde, ne sme se lagati u interesu istine, ili voditi rat za mir, kao što je nemoguće bezakonje iskoreniti nepoštovanjem zakona. U zajednicu evropskih naroda ne možemo ući bez dostojanstva. U to, valjda, veruje i G 17 plus - rekao je Žižić. On je istakao da Labus nije trebalo da ide na odmor pre nego što sazna da je novim koalicionim sporazumom predviđen paritet učešća u Saveznoj vladi, dok broj ministara nije presudan i da će sve biti izvedeno tako da ne izaziva posebne dodatne troškove. Kako je Žižić istakao, Labus bi trebalo da zna da je interes Crne Gore i Srbije da postoji savezna država i da to shvata cela Srbija i Cela Crna Gora, izuzev njene vlasti, dok je cena opstanka savezne države neuporedivo manja od cene njenog raspada i zato pitanje plaćanja ne treba postavljati tako problematično.

- Labus bi, takođe, trebalo da zna da odluka da raspustim Saveznu vladu nije stvar političke igre i farse, već ozbiljna i teška odgovornost koju sam preuzeo na sebe nakon vrlo detaljne analize. Gospodin Labus nije radio umesto mene, već za mene, odnosno za vladu na čijem sam čelu, i po nalogu vlade. On je, relativno korektno, istina, uz nekoliko najava svoje ostavke, obavio administrativno-finansijske poslove u vezi uključenja u međunarodne finansijske institucije. Verujem da Labusovo obraćanje javnosti više govori o njemu samom nego o problemima koje apostrofira, tim pre što je na odmor mogao da krene čim sam raspustio Vladu, a ne sad, kad je dobio topli obrok - naglasio je Žižić.

A. Ć.

NS ulazi u Vladu

PODGORICA - Narodna stranka ući će u novu Saveznu vladu, rekao je portparol NS Bojan Vuksanović. On je obavestio da je stranački Glavni odbor usvojio principe ulaska te partije u Saveznu vladu. GO je ovlastio Predsedništvo NS da donese konačnu odluku o ulasku u Saveznu vladu, što podrazumeva i odluku o konkretnim kadrovskim rešenjima. s. r.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.