Izvor: B92, 15.Maj.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Živković spreman na povratak

Niš -- Nekadašnji zamenik predsednika DS-a i bivši premijer Zoran Živković rekao je da bi bio spreman da se aktivno uključi u rad stranke

"Već godinu dana niko iz vrha stranke nije kontaktirao sa mnom tim povodom. To što je Gavrilović rekao jeste novi stav rukovodstva DS. Ja takvu izjavu ne želim da komentarišem zato što mi konkretno nije upućen nikakav poziv za razgovor i zato što je to unutarstranačka stvar" rekao je Živković FoNetu.

On je rekao da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nema nikakve uslove za eventualni povratak u Glavni odbor DS, ali da ostaje pri stavu da DS mora da vodi reformsku i prosperitetnu politiku za građane, za Srbiju koja bi bila respektovana u svom okruženju i u svetu.

"Ako u DS postoji želja da se nastavi sa takvom politikom i ako organi stranke ocene da sam im potreban ja sam spreman da se odazovem pozivu ukoliko on bude usledio", rekao je Živković.

Potpredsednik DS Slobodan Gavrilović rekao je prošle nedelje da se u DS razgovaralo o Živkovićevom povratku u Glavni odbor, ali je dodao da bi za to trebalo za postoji obostrano raspoloženje i pravo vreme.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.