Izvor: B92, 04.Okt.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Živković: Vlada ima većinu u parlamentu
Beograd -- Poslanici Demokratskog centra solidarisaće se sa poslanicima DOS-a kada u skupštini bude pokrenuto pitanje poverenja Vladi i predsednici skupštine Nataši Mićić, izjavio je lider te stranke Dragoljub Mićunović. Upitan da li će glasanje o podršci Vladi uticati na njegovu kampanju za predsedničke izbore, Mićunović je za B92 odgovorio: "Ne, neće. To je stvar Skupštine. Ja verujem da će Vlada dobiti podršku, odnosno da neće oboriti Vladu. Ja nastavljam kampanju, jer >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nama je potrebno da imamo predsednika, koji je takođe važna ustanova, baš kao i Vlada" rekao je Mićunović.
Premijer Srbije Zoran Živković izjavio je da nije zabrinut pokretanjem pitanja poverenja Vladi u skupoštini, jer, kako je rekao, vlada ima podršku većine u parlamentu. "Sasvim je legitimno da poslaničke grupe pokreću pitanje poverenja Vladi, ne sećam se da se to desilo skoro, ne sećam se da se to uopšte desilo u ovom mandatu, biće interesantno zašto se pokreće ta inicijativa, to je ono što me interesuje. Ja mislim da Vlada ima većinu u parlamentu, tako da 14. oktobra imam jedan važniji posao nego što je sednica parlamenta, to je početak razgovora sa albanskim privremenim institucijama na Kosovu i Metohiji. To je već zakazano za taj dan, tako da ću tada biti u Beču", rekao je Živković.














