Izvor: Blic, 22.Nov.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Živela građanska neposlušnost

Živela građanska neposlušnost

'Sedmica' opet ne radi. Inače je najkilaviji mogući prevoz, ali sad ne radi uopšte. Prvo su razvlačili prekopavanje mosta. Sad već deset dana prekopavaju srednji deo Resavske. Kažu, završavaju do sutra (ne lipši magare). E, a onda će da kopaju gornji deo, prema Bulevaru. Pa će da stignu ničim izazvani snegovi. I košavom izazvana poledica. Onda opet neće da radi - uopšte. Jer, bože moj, zna se da su nam Živana i Žika svojevremeno >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << uvalili tramvaje za lepo i toplo vreme, baška trasa za 21. vek, koju uveliko trošimo, a nikako da od toga vidimo neke asne.

Predlažem zato da do daljeg ne plaćamo karte. A, a?! Dobra ideja? Em pozivam na građansku neposlušnost, što je u trendu, em vam štedim neku kintu. Oduvek sam želela da bojkotujem GSB, ali nekako mi je bilo smoreno da šipčim. Sad kad su Dana i Vuk pozvali klince da bojkotuju služenje vojske (moj sin, brucoš, tvrdi da ih Ekonomski fakultet aklamativno podržava), prosvetlela mi sijalica. Pazite, otvorile su nam se svima neviđene mogućnosti. Nas pola miliona osuđenih na 'sedmicu' možemo, onako mirno, građanski, da pokažemo zube GSB-u. Vi ostali, samo napred! Sigurno imate neku svoju lokalnu, komunalnu muku. A gde su tek regionalne, pa republičke...

Smislite šta vas žulja i ugledajte se na bolje od sebe. Mislim, kad smo ih već izabrali, treba valjda da nas inspirišu.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.