Izvor: B92, 08.Jun.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Žile: I mediji izazivači nasilja

Portorož -- Komesar za medije na Kosovu Rob Žile rekao je da su mediji u Pokrajini bili jedan od izazivača martovskog nasilja.

U izlaganju na radnom stolu o medijima, na skupu Pakta za stabilnost Jugoistočne Evrope, on je naveo da je rezultat obično loš kada se patriotizam pomeša s novinarstvom. Žile je ocenio da su mediji u slučaju martovskog nasilja zauzeli mesto jasnog policijskog izveštaja o tome šta se je zaista desilo. "Umesto da umiruju, kosovski mediji su podizali napetost", rekao je Žile.

Predstavnik UNMIK i vođstva tri glavne političke partije na Kosovu nisu se složili s takvom ocenom.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.