Izvor: B92, 13.Okt.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Završena inspekcija u "Orlu"
Bijeljina -- SFOR je u nedelju popodne završio nenajavljenu inspekciju Vazduhoplovnog zavoda "Orao" u Bijeljini, početu u petak. U prostorijama Zavoda u noći između subote i nedelje je dežuralo 6 italijanskih pripadnika SFOR. SFOR je ranije potvrdio dobru saradnju sa osobljem "Orla" i najavio da radnici Zavoda u ponedeljak normalno mogu da dođu na radna mesta. Za sada nije poznato šta je bio cilj inspekcije, niti da li je nešto konfiskovano. Major SFOR Šon Mel u subotu je nazvao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << spekulacijama informacije pojedinih medija o povezanosti inspekcije u Vazduhoplovnom zavodu "Orao" s mogućom umešanošću "Orla" u izvoz oružja u Irak. Mel je takođe demantovao da je pri ulasku u određene prostorije u Vazduhoplovnom zavodu korišćena sila.




