Izvor: B92, 28.Sep.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Zaustaviti radove na crkvama"

Beograd -- Ministarstvo vera traži zaustavljanje radova na pravoslavnim objektima bez saglasnosti organa SPC i Srbije.

Od UNMIK-a i nadležnih albanskih vlasti traži se da odmah budu obustavljeni sve radove na verskim zdanjima koji se izvode bez saglasnosti Upravnog odbora Eparhije raško-prizrenske i nadležnih tela i institucija Srbije.

Ministarstvo vera je zahtevalo da nadležni na Kosovu domah obaveste Eparhiju raško-prizrensku o planovima koje imaju s crkvenim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zemljištem i hramom Svete Trojice u Đakovici, "gde je opština počela radove na svetinji uništenoj do temelja 1999.", kaže se u saopštenju Ministarstva.

Cilj tih radova, kako je saopštila Eparhija raško-prizrenska, a prenosi Ministarstvo vera, jeste da se uklone tragovi postojanja te svetinje, kao i Hrama slobode sa spomen-kosturnicom poginulim oslobodiocima Kosova 1912.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.