Zatvara se kancelarija Jobika u Senti

Izvor: Blic, 23.Mar.2016, 18:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zatvara se kancelarija "Jobika" u Senti

Kancelarija mađarske desničarske stranke “Jobik” u Senti uskoro bi mogla da bude zatvorena, jer je presuda Prekršajnog suda u ovom gradu praktično zabranila njen rad, saznaje “Blic”.

Prekršajni sud u Senti doneo je presudu po kojoj je poslanik “Jobika” u mađarskom parlamentu Ištvan Savai, koji je inače ovu kancelariju i otvorio, prekršio Zakon o političkim strankama jer "Jobik" nije upisan u Registar političkih stranaka u Srbiji.

On će biti kažnjen >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sa 10.000 dinara, a sud je još naložio i da 18 meseci neće moći da se bavi politikom u ime ove stranke.

Na otvaranje kancelarije “Jobika” u Senti, koja je izrazito desničarska partija u Mađarskoj, reagovale su političke stranke i tražile da se njen osnivač Ištvan Savai kazni zbog kršenja Zakona.

Nakon toga usledila je reakcija ministarke za državnu upravu i lokalnu samoupravu Kori Udovički, odnosno Upravnog inspektorata pri njenom Ministarstvu. Početkom novembra prošle godine sproveden je vanredni inspekcijiski nalaz, pokrenut je prekršajni postupak, i o svemu su obavešteni MUP i Tužilaštvo.

U Ministarstvu državne uprave i lokalne samouprave kažu za “Blic” da su zadovoljni što je Sud prihvatio njihove argumente.

- Nijedna politička stranka ne može da deluje na teritoriji Srbije bez toga da prethodno bude registrovana - kažu u Ministarstvu.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.