Izvor: B92, 05.Mar.2003, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zajednički poslanički klub DHSS-a i LSV-a?
Beograd -- Demohrišćanske stranke Srbije najavljeno je formiranje zajedničkog poslaničkog kluba u parlamentu nove države sa Ligom socijaldemokrata Vojvodine. Tu najavu, međutim, nisu mogli da potvrde i u samom LSV-u. Potpredsednik te stranke i poslanik u saveznom parlamentu Dušan Jakovljev rekao je Radiju B92 da razgovori o formiranju poslaničkog kluba sa DHSS-om nisu vođeni. "Formiraćemo poslaničku grupu u novom parlamentu, jer mislimo da su tako računi jasniji, ali je prerano >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << govoriti hoćemo li i sa kim to učiniti", naglasio je Jakovljev. "Pretpostavljam da je njegova izjava posledica dosadašnjih vrlo dobrih i korektnih odnosa naše dve stranke, ali ja u ovom trenutku ne mogu da vam kažem da će LSV napraviti poslaničku grupu sa DHSS-om, jer ćemo o našem nastupu u tom parlamentu, o našoj poslaničkoj grupi tek razgovarati, pa ne vidim razlog da se ne rezgovara i sa gospodinom Vladanom Batićem i onog trenutka kada se budemo dogovorili, prijavićemo poslaničku grupu", rekao je Jakovljev.
Lider DHSS-a Vladan Batić Skupštinu Srbije i Crne Gore nazvao je "teatrom apsurda", a novu državnu zajednicu "monstrumom u kome nema ni države, ni zajedništva". "Mi iz DHSS-a smo preveli sporazum o razdruživanju Slovačke i Češke i mislimo da ova priča i ova rašomonijada nema nikakve šanse da traje tri godine i da će trajati mnogo kraće, a onda kao ozbiljni i dobro organizovani ljudi mi već imamo koncept kako to mirno, lepo i elegantno treba da se izvede to razdruživanje", rekao je Batić. On je dodao da DHSS tek sada kreće u "ozbiljnu kampanju za samostalnu, suverenu i nezavisnu Srbiju". U okviru te kampanje, Batić je najavio početak procesa izbora državnih znamenja Srbije - zastave, grba i himne.








