Izvor: B92, 23.Maj.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Za izbore, 8.596 biračkih mesta
Beograd -- Za predsedničke izbore u Srbiji, 13. juna, biće otvoreno 8.596 biračkih mesta, utvrdila je Republička izborna komisija.
Kako je rečeno na sednici RIK-a u nedelju, u Srbiji će biti otvoreno 8.551 biračko mesto, u inostranstvu 29, a u zatvorima 16 biračkih mesta. Pri odredjivanju broja biračkih mesta uzeta je u obzir odredba da na jednom biračkom mestu može glasati minimalno 100, a maksimalno 2.500 birača.
Za predstojeće predsedničke izbore prijavilo se 10.020 birača koji žive u 58 zemalja, ali uslovi za otvaranje biračkih mesta postoje samo u 18 zemalja, rečeno je na sednici RIK.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.










