Izvor: Studio B, 18.Avg.2012, 10:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vulin u Velikoj Hoči i Orahovcu
Direktor Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Aleksandar Vulin u poseti Velikoj Hoči, Orahovcu i manastiru Zočište.
Direktor vladine Kancelarije za Kosovo i Metohiju Alekandar Vulin nastavio je danas posetu Srbima u pokrajini susretom sa predstavnicima opština sa područja Prizrenskog upravnog okruga.
Vulin u prostorijama opštine Orahovac razgovara sa načelnikom Prizrenskog okruga Jovicom Budurićem i koordinatorima opština Prizren i Suva reka, predsednikom >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << opštine Orahovac Marijanom Šarićem i predstavnicima opštine Gora.
Vulin bi trebalo danas da razgovara sa Srbima koji žive u ovom delu Metohije, a nakon toga poseti Veliku Hoču i manastir Zočište.
On je juce posetom Štrpcu i Prizrenu započeo svoju prvu posetu pokrajini od kada je izabran za šefa Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju.
Vulin je u Štrpcu izjavio da će u rešavanju problema na Kosovu građanima uvek govoriti istinu, ma kakva ona bila, i ponovio da Ustav Srbije i Rezolucija 1244 ostaju "jedino što će nas zadržati i sa čime ćemo opstati".
U Prizrenu je obećao da će šestogodišnjoj Milici Đorđević, koja je jedino srpsko dete u ovom gradu, "dovesti školu u Prizren, ili će je odvesti u školu".
Vulin je obišao i Bogosloviju u Prizrenu, koja je spaljena tokom martovskog nasilja 2004. godine i u kojoj je odnedavno ponovo počela nastava nakon što je jedan deo obnovljen.

















