Izvor: Blic, 15.Maj.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vujačić kandidat za ambasadora u SAD
Vujačić kandidat za ambasadora u SAD
Predsedništvo DOS je odlučilo da ime novog jugoslovenskog ambasadora u SAD bude poznato do kraja nedelje, saznaje 'Blic' u vrhu vladajuće koalicije. Prema rečima našeg sagovornika, sve stranke DOS dostaviće svoje predloge za kandidata šefu jugoslovenske diplomatije Goranu Svilanoviću, a DOS je odlučio da to bude politička ličnost sa kredibilitetom u svetu, a ne kadar SMIP. Izvor 'Blica' tvrdi da je, prema onome što se čulo na >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sednici lidera DOS, najozbiljniji kandidat za ambasadora SRJ u Vašingtonu Ivan Vujačić, član G17 plus i DS. On je naveo da je Svilanović rekao da je Vesna Pešić odustala od prelaska iz Meksika u SAD, a da je jedan od kandidata otpravnik poslova jugoslovenske ambasade u SAD Ivan Živković sada ostao bez šansi posle odluke da novi ambasador bude politička ličnost. Naš sagovornik je dodao da je na sednici DOS kao kandidat za ambasadora u SAD pomenut i Miodrag Perišić, koji je trenutno ambasador u Kanadi i koji se za tu dužnost 'sam kandidovao', ali da Perišić gotovo sigurno neće dobiti podršku lidera DOS da iz Otave pređe u Vašington.













