Vučić sa Tačijem o nastavku dijaloga

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 01.Mar.2018, 04:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić sa Tačijem o nastavku dijaloga

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je danas u Sofiji razgovarao sa kosovskim predsednikom Hašimom Tačijem kada će biti nastavljen dijalog u Briselu.

Vučić i Tači sastali su se na marginama Samita lidera zemalja Zapadnog Balkana i EU.

Predsednik Srbije je, u izjavi novinarima, kazao da često razgovara sa Tačijem jer je uvek bolje razgovarati nego činiti bilo šta što bi bilo loše po srpski i albanski narod.

On je dodao da nije drago >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << ni Tačiju, a ni da ni on nije preterano radostan kada mora da razgovara sa njim, ali je da je to njihov posao.

"Razgovarali smo o tome kada da nastavimo dijalog u Briselu, kako i na koji način da pokušamo da rešimo istorijski sukob Srba i Albanaca", naglasio je Vučić.

Važno da do sredine maja ispunimo kriterijume         

Vučić je istakao da je za Srbiju važno da do sredine maja, kada će u Bugarskoj biti održan Samit EU-Zapadni Balkan, ispuni 115 kriterijuma koje su dobile sve zemlje regiona.

On je, novinarima, preneo da je na Samitu lidera Zapadnog Balkana i EU u Sofiji, pored napretka zapadno-balkanske šestorke ka Uniji, bilo i nekoliko drugih bitnih tema koje su drugačije od onoga što je uobičajeno.

Kazao je da se bilo reči o tome da treba da region radi na uspostavljanju regionalne ekonomske zone, kao i govora o ispunjavanju 115 kriterijuma koji su već date zemljama i teritoriji Zapadnog Balkana.

Mnoge zemlje, kako je konstatovao, nisu ništa ili vrlo malo uradile po tom pitanju.

Za nas je važno da to uradimo pre polovine maja kada se u Sofiji održava veliki Samit EU i Zapadni Balkan", naglasio je Vučić.

Ukazao je da je premijer Bugarske, zemlje koja aktuelno predsedava EU, Bojko Borisov postavio ambiciozne ciljeve u vezi povezanosti regiona.

"U nekoliko navrata govorio je o Beogradu i vezivanju Beograda za mnoge druge važne gradove u regionu, te da je potrebno da se obezbedi za to više evropskog novca.Govorio sam o tome da sam sa nemačkom kancelarkom Angelom Merkel pričao po ko zna koji put o autoputu Niš-Priština i koliki značaj bi on imao za Toplički okrug, Niš, Merošinu, nišavski okrug i druge krajeve Srbije. Mi ćemo sa njegovom izgradnjom krenuti krajem ove godine", najavio je on.

Vučić je rekao da će Srbija sama krenuti i u izgradnju autoputa Niš-Dimitrovgrad.

"Očekujemo da ljudi mogu da vide opipljive rezultate naših razgovora", kazao je on.

Preneo je da je razgovarano i o političkim razlikama i razlikama po pitanju granica koje moraju da se reše, kao i na koji način to učiniti.

"Nije lako i jednostavno ali moramo da guramo napred", zaključio je Vučić.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Predsednik Srbije danas u Sofiji: Vučić na sastanku lidera Zapadnog Balkana

Izvor: SrbijaDanas.com, 01.Mar.2018

Na poziv predsednika Evropske komisije Žan-Kloda Junkera i bugarskog premijera Bojka Borisova..Predsednik Srbije Aleksandar Vučić će, na poziv predsednika Evropske komisije Žan-Kloda Junkera i bugarskog premijera Bojka Borisova, danas u Sofiji učestvovati na sastanku lidera Zapadnog Balkana u Sofiji...Pročitajte...

Nastavak na SrbijaDanas.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.