Izvor: Blic, 10.Feb.2015, 12:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vučić: Nema deficita prvi put u novijoj istoriji
Srbija u prvih 40 dana ove godine nema deficit prvi put u novijoj istoriji - rekao je premijer Srbije Aleksandar Vučić na konferenciji Beogradski dijalozi danas u Beogradu.
On je, na konferenciji "Beogradski dijalozi", izrazio uverenje da će ekonomski podaci ove godine biti daleko bolji od očekivanja i procena. Premijer je podsetio da je prognoza bila da će deficit na kraju 2014. biti između 8,6 i 8,8 odsto, a da je merama štednje u poslednjem kvartalu sveden na 6,6 odsto.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
- Očekujemo u prvom kvartalu najveći deficit od 55 milijardi dinara, što je oko 450 miliona evra. Mi u prvih 40 dana nemamo deficit - objasnio je Vučić, ističući da je naplata poreza dvostruko veća u odnosu na januar prošle godine.
- Tvrdim da ćemo značano biti ispred onoga što smo sami zarctali - poručio je premijer.
On je ocenio da "srpska kasa" i srpske finansije postaju neuporedivo zdravije, odgovornost neuporedivo veća, i da će rezultati u budućnosti biti dobri.
Ovo radimo, kako je kazao, da bismo izbegli priče o lakim rešenjima, i ponovio da je cilj da od Srbije napravimo modernu, uspešnu zemlju zadovoljnih ljudi.
On je naveo da Srbija menja svoje mesto u svetu o čemu svedoči podatak da se uposlednjih 10 meseci susreo sa više predsednika vlada, država i šefova diplomatija nego svi ostali u prethodnih devet godina.
Vučić je ocenio da je delegacija Srbije prošle noći u Briselu imala duge i teške razgovore s predstavnicima Prištine i naveo da je uradila sve za svoj narod na Kosovu u ne lakim uslovima i okolnostima. Predstavnici vlada Srbije i Kosova noćas su u Briselu parafirali sporazum o pravosuđu.
- Očekujem i verujem da će celokupna međunarodna zajednica podržati napore i naš težak rad u dijalogu sa Albancima - rekao je Vučić u Beograd na skupu povodom pokretanja projekta "Beogradski dijalozi".
Vučić je kazao da očekuje vrlo brzo otvaranje prvih poglavlja u pregovorima sa EU, ali da je od otvaranja poglavlja mnogo važnije "šta ćemo da uradimo sa svojom zemljom, koliko ćemo moći sebe da promenimo".
Po njegovim rečima, pregovori sa EU o Poglavljima 23 i 24 neće biti laki, odnosno to da Srbija uvede vladavinu prava u punoj meri. Premijer je istakao da Srbija ima jasnu, promišljenu u i nedvosmislenu politku.
Vučić: Ekonomski pokazatelji ove godine iznad očekivanja
Izvor: Blic, 10.Feb.2015
Srbija u prvih 40 dana ove godine nema deficit prvi put u novijoj istoriji - rekao je premijer Srbije Aleksandar Vučić na forumu Srbija-Nemačka danas u Beogradu...On je, na konferenciji "Beogradski dijalozi", izrazio uverenje da će ekonomski podaci ove godine biti daleko bolji od očekivanja i procena....













