Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Feb.2013, 03:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vučević: Demokrate izgubile legitimitet u Vojvodini
NOVI SAD -
Gradonačelnik Novog Sada i funkcioner Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević ocenio je da su afere u kojima su glavni akteri ljudi iz Demokratske stranke, uticale da demokrate izgube legitimitet u Vojvodini i da će to neminovno dovesti do vanrednih pokrajinskih izbora.
"Predsednik Skupštine Ištvan Pastor je nedavno pominjao moralni razlog kao povod za ostavku Vlade Vojvodine >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i raspisivanje izbora. Mislim da su se ti razlozi već odavno stekli kao uslov za vanredni izlazak na birališta. Predsednik pokrajinskog parlamenta je jedini čovek koji po Statutu ima pravo da raspiše izbore", izjavio je Vučević za Večernje novosti.
Komentarišući prvi krug prošlonedeljnih dopunskih lokalnih izbora u Zrenjaninu, Srbobranu i Apatinu, Vučević je ocenio da su oni pokazali da je SNS najjača stranka u Vojvodini i da raspoloženje vojvođanskih birača nije isto kao maja prošle godine.
"Ukupno gledajući, kandidati SNS su apsolutni pobednici. Dobili smo ubedljivo najviše glasova, a to je nedvosmislena poruka da su glasači promenili mišljenje i da ne veruju više pokrajinskoj vlasti, okupljenoj oko demokrata. Da se uskoro raspišu pokrajinski izbori, mi bismo ubedljivo pobedili", rekao je on.
Vučević je rekao da je protiv predloga Lige socijaldemokrata Vojvodine da se osnuje Policijska uprava za Vojvodinu jer smatra da bi to bila "policija u policiji" i uvod u stvaranje vojvođanske policije.
"To nimalo ne bi doprinelo većoj bezbednosti građana", rekao je on.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Vučević: Afere vode u vanredne pokrajinske izbore
Izvor: Akter, 23.Feb.2013
Gradonačelnik NSi Miloš Vučević ocenio je da se poverenje Vojvodana u vladajuću koaliciju DS-SVM-LSV istopilo na aferama čiji su glavni akteri funkcioneri DS, od Olivera Dulića do Saše Dragina i na slučaju Razvojne banke Vojvodine




