Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 07.Maj.2015, 15:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vruće leto na Balkanu
Američka meteorološka firma "Ekjuveder" (Accuweather) objavila je prognozu za leto ove godine na području Evrope prema kojoj će biti veoma toplo na Balkanu s tim što se u Beogradu i Bukureštu očekuju i temperature više od 38 stepeni Celzijusa.
Talas vrućine zahvatiće Balkan od sredine jula kroz ceo avgust, a temperatura će danima prelaziti 32 stepena.
U najtoplijim periodima leta, nekoliko dana temepatura će ići iznad 38 stepeni Celzijusa i to verovatno u >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << gradovima kao što su Beograd i Bukurešt, navodi se u vremenskoj prognozi.
"Predstojeće leto biće u oštroj suprotnosti sa prošlogodišnjim kada je prevladavalo vlažno vreme", rekao je meteorolog Tajler Rojs.
Oblast visokog pritiska dovešće do stvaranja vrućine od Balkana do regiona Crnog mora gde će biti i perioda suše.
Prema američkim meteorolozima, mnogo vlage na većem delu Balkana prošle godine, sprečiće širenje suše ali će ona ipak imati uticaja na poljoprivredu i umanjiti prinos.
Meteorolog Erik Lester kaže da će sredinu leta obeležiti talasi vrućine koji ce zahvatiti područje Balkanskog poluostrva, jugoistok Evrope i krajeve uz Crno More.
Vrućina će, prema toj sezonskoj prognozi, obeležiti i leto na većem delu Sredozemlja, od Španije, preko juga Francuske do Italije.
Na zapadu Španije i u Portugaliji i na području Skandinavije i na severoistoku kontinenta najavljuje se kišovito leto.
Česte grmljavinske oluje se prognoziraju i za deo srednje Evrope a posebno istočne Evrope.
Veće i dugotrajnije vrućine bi trebalo izostati i u zapadnoj Evropi.
U Irskoj i Škotskoj leto bi moglo biti i hladnije od proseka, prognozira američki "Ekjuveder".
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Vruće ljeto na Balkanu, u Beogradu 38 stepeni
Izvor: Nezavisne Novine, 07.Maj.2015
BEOGRAD - Američka meteorološka firma "Accuweather" objavila je prognozu za ljeto ove godine na području Evrope, prema kojoj će biti veoma toplo na Balkanu, s tim što se u Beogradu i Bukureštu očekuju i temperature više od 38 stepeni Celzijusovih...Talas vrućine zahvatiće Balkan od sredine...














