Izvor: Glas javnosti, 30.Jun.2008, 08:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vlast u Beogradu kao i u Republici
BEOGRAD - Boris Tadić najavio je juče da će princip po kojem je formirana većina u Skupštini Srbije biti primenjen i kod konstituisanja vlasti u Beogradu i poručio da je nemoguće efikasno voditi Srbiju, ukoliko srce tog sistema nije u direktnoj koordinaciji sa vladom i ako ne postoji ista struktura vlasti u Beogradu i u Republici.
Upitan da li je to već dogovoreno sa SPS, Tadić je odgovorio da je rekao dovoljno i da „tiha voda breg roni“, zbog čega oko ovog pitanja ne bi >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << trebalo praviti veliku buku, već sačekati rezultat. On je rekao da u DS-u nema nesuglasica oko izbora mandatara za sastav nove vlade.
- Sve što se pojavljivalo u javnosti proteklih dana je „bura u čaši vode“, bili smo lišeni nekih drugih tema, pa su ove „pomalo veštački podizane“-rekao je on potvrdivši da je u DS-u o mandataru vođena dinamična rasprava, ali da nije bilo glasanja i podela „ko je za ovog, a ko za onog kandidata“.
- Nikakvog raskola i sukoba tu nema! U DS-u će uvek biti žive diskusije, posle koje slede odluke dobre za državu-istakao je on.
Prema njegovim rečima, prvi zadatak premijera i vlade biće da se „konstituišu kao jedan tim i jedan organizam,“ i objasnio da „on nije bio za povećavanje broja ministarstava, ali da aspiracije rastu ako u vladi učestvuje mnogo stranaka.“
PRVO SPORAZUM SSP
U Skupštini Srbije trebalo bi brzo ratifikovati Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju sa EU, kao i gasni sporazum sa Rusijom, ali i što pre završiti saradnju sa Haškim tribunalom, jer je to i međunarodna obaveza i nalog unutrašnjeg zakonodavstva - rekao je Tadić.
- Verujem da će vlada imati pun mandat, na čijem ćemo kraju biti na pragu prijema u EU, najavio je Tadić i odbacio prigovore da je bio popustljiv prema SPS.
- Veoma poštujem njihovu odluku da pređu put od političkog protivništva do političkog partnerstva. SPS je dobrodošla u novoj Vladi Srbije, a personalna rešenja SPS-a mogu samo da doprinesu političkoj stabilnosti naše zemlje-rekao je on, odbacujući kritike da je nedavno na GO DS - a izjednačio politička nasleđa Zorana Đinđića i Slobodana Miloševića.
- NJihovo izjednačavanje i poređenje je potpuno nemoguće i besmisleno. Bili smo i ostali veliki protivnici u prošlosti, ali možemo postati partneri u budućnosti - rekao je Tadić agenciji Fonet.
Tadić je rekao i da srpski narod na Kosovu ima pravo na svoje legitimne predstavnike.
- Ovo je nova situacija, posle nelegalnog proglašenja nezavisnosti Kosova i Metohije, Srbi imaju pravo da se institucionalno organizuju.
Ако би и на нивоу Града Београда власт била као на нивоу Републике, настала противно вољи народа а на основу притисака и поделе плена, онда би то значило да се ПОЛИТИЧКИ АПАРТХЕЈД У СРБИЈИ НАСТАВЉА У ПУНОМ ТАДИЋЕВОМ КАПАЦИТЕТУ.
Тадић много воли да употребљава термин "капацитет", па ће ваљда боље разумети и појам "КАПАЦИТЕТ ПОЛИТИЧКОГ АПАРТХЕЈДА".
То се не сме и не може допустити. Ако се и формално деси, прљавим нагодбама, онда остаје непослушност народа као одговор на то.
Свака нагодба иза леђа народа је прљава нагодба. То је то, без обзира на "лепе" и јалове приче.
Ovo je prevrsilo svaku meru ! Ovo je cist apsolutizam Tadica ! hajde da ukinemo sve stranke pa da samo ostane DS i vratimo je jednopartijskom sistemu ?
Jeli vi zuta stoko, dali vas zaista odusevljavaju ove fürerove izjave.
Kada vec imaju nameru da "pokupuju" glasove i za Beograd, najbolje je da se organizuju novi izbori, pa neka gradjani odluce. Ili da se vratimo na jednopartijski sistem, jer je ovo ionako vladavina apsolutizma, odnosno DS. Na narodu je da odluci, da li ce trpeti ovu vladu, illi ce ici na nove izbore.
Vec su napravili vladu sa najvecim brojem ministarstava u Evropi, a na gradskom nivou treba nahraniti mnoge gladne politicare, pa ce oci povaditi oko podele plena. Anatema ih bilo. Narode, izadji na ulice. Ovi ce nas dokusuriti.HOCEMO NOVE IZBORE!
Samo vi tumbajte. Puci ce ovom narodu pa ce vas pretumbati da se nikada vise ne vratite.
Tadicu, sve si uradio protiv volje gradjana. Samo jos i ovo uradi, pa ce ti se sigurno olupati o glavu.
Ovog morona Tadiju bi volio viditi na banderi.
I do sada nam nije cvetalo pa bi bilo dobro da se malo uzdrzimo i da vidimo sta ce biti od sada.
Bilo bi mnogo bolje da razmislimo o jednom drugom izbornom sistemu koji bi sprecio ucenjivanje clanova koalicije i doveo do stabilnosti bez koje ne mozemo da napredujemo.
Ne radi se o ucenjivanju nego o potkupljivanju. Dokle god imamo politicare koji su za pare spremni da prodaju obraz, imacemo ovakvu situaciju. DS i G17 dobijaju novac i od tajkuna i od zapada, a njima nije u interesu da Srbijom vladaju nacionalno orijentisane stranke.
Ispadosmo najismejaniji naro dna svetu.Ovako nesto nije nbilo ni u komunizmu.Imam osecaj da je Tadic pogubio nekoliko srafova u glavi .Ne bih se cudila d aobuce Titovu uniformu ili pak , Hitlerovu i tako se pojavi na nekoj sednici.Mi sa strane , koji imamo sasvim drugaciji sistem , ve ovo izgleda glupo , smesno i jadno.Nije ni cudo da se Amerikanci smeju Srbima , mada im odogvara sto se pokazujemo kao glupa ,nezrela deca.Pocela sam da sumnjam u Tadicevu inteligenciju ili mu lekovi prave probleme.Nesto nije u redu.Ovoliko gluposti od jednog coveka je tesko shvatiti.










