Izvor: S media, 21.Jul.2010, 11:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Važna odluka Tribunala u Hagu
U Skupštini Srbije danas je u toku rasprava u pojedinostima o izmenama i dopunama Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima, na koje je uloženo 25 amandmana.
Liberalno-demokratska partija pozvala je predlagača da prihvati njihov amandman i da se umesto odredbe da se deca od tri godine vezuju sigurnosnim pojasom tokom vožnje automobilom, propiše da se pojasom vežu deca od šest gosdina, odnosno kada dostignu visinu od 150 santimetara u cilju veće bezbednosti >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << najlmladjih učesnika u saobraćaju.
Oni su zatražili i da se odredba da se mališani do tri godine voze u posebnim sedištima u automobili zameni propisom da se u njima voze deca do 13 kilograma težine, te da proizvodjači korpa na njima naznače da su predvidjene za tu težinu, jer, kako su kazali, mnogi mališani i pre treće godine dostignu tu kilažu.
LDP je zatražio i da zakon definiše da je vožnja motociklima na zadnjem točku nasilinička vožnja.
Poslanici Nove Srbije izrazili su zadovoljstvo što je predlagač prihvatio jedan deo amandmana čime su poboljšana predložena rešenja, ali i kazali da je bilo potrebno usvojiti još neke amandmane kako bi zakon duže trajao i kako se ponovo ne bi donosile njegove izmene.
NS smatra da prioritet mora da bude prilagodjavanje i pretvaranje pojedinih magistralnih puteva, gde je frekfentnost saobraćaja velika, u autoputeve, te da kazne ne mogu uticati da se smanji broj saobraćajnih nesresća, ako je tehnički nemoguće da se saobraćaj odvija na pojedinim deonicama.
Poslanički klub “Napred Srbijo” naglasio je da posledica nepoštovanja zakona ili loše odredbe može da budu i gubitak ljudskog života, te da je zbog toga ta meterija veoma važna.
Radikali su kazali da su izmene i dopune Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima jedan od retkih akata koji nemaju političku komponentu i naveli da pojedine činjenice nisu dovoljno rasvetljene.
Oni su kazali da se radi o živoj i dinamičnoj materiji koja mora da se prilagodi gradjanima i naveli da bi bolja efikasnost zakona bila da je Ministarstvo unutrašnjih poslovanagradjivalo vozače koji poštuju zakon.
Izmene i dopune formulisane su u cilju daljeg usaglašavanja zakona sa medjunarodnim propisima i predvidjaju da se u odredjenim slučajevima zatvorska kazna za pojedine prekršaje zameni novčanom u vrednosti do 150.000 dinara.
Izmene i dopune zakona ne predvidjaju izmene odredbi koje se odnose na broj kaznenih poena i ne znače blaže sankcije za prekršioce.
Podeli ovu vest sa prijateljima na FACEBOOK-u klikom na dugme.
Povezane vesti
Načelna rasprava o zakonima o sudijama i Visokom savetu
Komentari
Ostavi komentar Nema komentara
Nastavljena sednica republičkog parlamenta
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Jul.2010
BEOGRAD -..Skupština Srbije završila je danas razmatranje amandmana na izmene i dopune Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima, a posle pauze će početi rasprava o amandmanima na izmene Zakona o Agenciji za borbu protiv korupcije...Liberalno-demokratska partija pozvala je predlagača da prihvati...
Počela rasprava o izmeni zakona o suzbijanju korupcije
Izvor: EMportal, 21.Jul.2010
Skupština Srbije počela je danas raspravu o amandmanima na izmene Zakona o Agenciji za borbu protiv korupcije koje predviđaju da funkcioneri sa više funkcija imaju rok do 1. septembra da agenciji prijave koje fukcije i poslove obavljaju.








