Izvor: B92, 13.Apr.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vazdušne patrole nad Bagdadom

Bagdad -- Američka vojska uvela je patrole nad Bagdadom iz vazduha, koje bi trebalo da povećaju sigurnost u tom gradu. Amerikanci od pljački štite jednu bolnicu u Bagdadu i postrojenje za prečišćavanje vode. Međutim, iz iračke prestonice i dalje stižu izvještaji da vojnici uglavnom mirno stoje, dok pljačkaši odnose sve što se može odneti iz vladinih i drugih objekata u gradu. Američka vojska najavila je mogućnost da u Bagdadu tokom noći uvede policijski čas, kako bi sprečila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bezakonje. Jedan od komandanata američkih snaga u Bagdadu, pozvao je pripadnike bivše Sadamove policije da se jave kako bi ponovo počeli da rade i kako bi uspostavili red i mir. Prema izveštajima sa terena, javilo se oko 80 pripadnika policije, među kojima i jedan general. Suočeni sa kritikama zbog bezakonja, Amerikanci su najavili da će u Irak poslati i 200 svojih policajaca.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.