Izvor: B92, 13.Apr.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vazdušne patrole nad Bagdadom
Bagdad -- Američka vojska uvela je patrole nad Bagdadom iz vazduha, koje bi trebalo da povećaju sigurnost u tom gradu. Amerikanci od pljački štite jednu bolnicu u Bagdadu i postrojenje za prečišćavanje vode. Međutim, iz iračke prestonice i dalje stižu izvještaji da vojnici uglavnom mirno stoje, dok pljačkaši odnose sve što se može odneti iz vladinih i drugih objekata u gradu. Američka vojska najavila je mogućnost da u Bagdadu tokom noći uvede policijski čas, kako bi sprečila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bezakonje. Jedan od komandanata američkih snaga u Bagdadu, pozvao je pripadnike bivše Sadamove policije da se jave kako bi ponovo počeli da rade i kako bi uspostavili red i mir. Prema izveštajima sa terena, javilo se oko 80 pripadnika policije, među kojima i jedan general. Suočeni sa kritikama zbog bezakonja, Amerikanci su najavili da će u Irak poslati i 200 svojih policajaca.



