Izvor: Blic, 07.Okt.2002, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vanredne izbore želi 40 odsto birača

Vanredne izbore želi 40 odsto birača

NOVI SAD (Tanjug) - Kandidat grupe građana za predsednika Srbije Miroljub Labus je, u intervjuu Tanjugu, izrazio uverenje da će pobediti na izborima, jer će presuditi glasovi onih koji su za reforme. Labus je izazio žaljenje što sa svojim protivkandidatom Vojislavom Koštunicom neće do kraja kampanje imati više od jednog TV duela, ocenjujući takvo upoređivanje stavova i programa bitnim za motivaciju građana da glasaju. On >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je izrazio nadu da će i taj jedan duel biti dovoljan da utiče na one koji su u prvom krugu apstinirali da sada izađu na birališta. Prema oceni Labusa, bar 40 odsto biračkog tela podržava reforme, što će biti dovoljno za pobedu, pod uslovom da izađe više od polovine birača.

Ilustrujući ovu tvrdnju, Labus je precizirao da, pored onih koji su glasali za njega, među reformski opredeljene birače treba ubrojati i '15 odsto onih apstinenata i po pet procentata glasača Koštunice i ostalih kandidata'. On je odbacio tvrdnje da je njegov štab, u prvom izbornom krugu, vodio antikampanju demantujući, istovremeno, i informacije je njegova kampanja koštala dva miliona evra.

'U drugom krugu očekujem podršku svog potencijalnog biračkog tela koje je 29. septembra ostalo kući, jer je imalo neku sumnju prema meni. Verujem da će 13. oktobra sve te sumnje biti otklonjene. Veću podršku očekujem u Beogradu', naglasio je on. Labus je izrazio spremnost da, ukoliko pobedi u drugom krugu, 'sarađuje sa svima koji žele da rešavaju probleme države i građana, i to se odnosi i na Vladu i na Vojislava Koštunicu'. Objašnjavajući izjave o neizbežnosti prevremenih parlamentarnih izbora, Labus je naglasio 'da kao pragmatičan čovek mora da uvažava stav velikog dela birača'.'Za Koštunicu je, i zbog zahteva za prevremenim zborima, glasalo 1,1 milion ljudi ili 17 odsto ukupnog biračkog tela. Još 23 odsto je glasalo za kandidate koji su, takođe, tražili vanredne izbore. To je, dakle, stav ukupno 40 odsto biračkog tela i to, bez obzira na to što ja mislim da nije momenat za izbore, ne može da se zanemari', naglasio je on.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.