Izvor: B92, Tanjug, 31.Maj.2010, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšeni zbog davanja mita
Priština, Beograd -- Kako saznaje B92, kriminalistička policija i policija u Sremskoj Mitrovici, uhapsile su 6 osoba zbog primanja i davanja mita.
Među uhapšenima se nalazi i bivši upravnik zatvora kao i nekoliko advokata i stražara. Oni su od osuđenika uzimali novac, a za uzvrat su ih premeštali u bolje ćelije.
Pretpostavlja se da su od zatvorenika primili oko 30.000 evra. Ukupan broj slučajeva korupcije na svim nivoima na čemu rade tužioci Eulex-a prelazi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << brojku od stotinu slučajeva, piše dnevnik Koha Ditore.
Koha Ditore istiće da tužioci Eulex-a na nivou okružnih tužilaštava rade na oko 60 slučajeva, dok je broj predmeta na nižem nivou oko 40.
Portparolka Eulex-a, Kristina Herodes izjavila je da period godišnjih odmora neće uticati na intenzitet istraga tužilaštva Eulex-a.
Govoreći o slučaju ministra Ljimaja, Herodes je rekla da se radi na pripremi optuznice i da se nastavlja intenzivna istraga.
Pored ministra Ljimaja i šefa nabavki Nedžata Krasnićija tužilastvo, prema rečima Herodes, sumnja na još jednu osobu za krivicu u tom slučaju.








