Izvor: B92, 29.Nov.2010, 10:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšeni zbog albanske zastave
Priština -- Pokret "Samoopredeljenje" saopštio da je policija u Lipljanu kod Prištine uhapsila trojicu njegovih aktivista dok su menjali zastave Kosova zastavama Albanije.
Hapšenje aktivista potvrdio je i portparol kosovske policije Baki Keljani koji je rekao da policajci nisu bili u civilu, već u uniformi.
"Policija je zadržala i privela tri osobe u policijsku stanicu na informativni razgovor dok su skidali državne zastave. Tokom saslušanja oni nisu rekli da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su aktivisti 'Samoopredeljenja", rekao je Keljani.
On je naveo da su uhapšeni pušteni posle saslušanja i da je protiv njih pokrenut postupak.
Policija je pokušala hapšenje aktivista ovog pokreta i u Đakovici, istim povodom.
"Aktivisti pokreta 'Samoopredeljenje' u Đakovici nisu dozvolili da policija uhapsi dvojicu njihovih drugova, pa su dvojica policajaca vredjali aktiviste, čitav pokret i njihovog vodju Aljbina Kurtija, nazivajući ga prosrpskim elementom", navodi se u saopštenju Pokreta.







