Izvor: B92, 05.Sep.2012, 10:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Ugrožavaju bezbednost Vojvodine"
Novi Sad -- Politički pritisci i atmosfera koja se kreira još od odluke Ustavnog suda ugrožavaju bezbednost u Vojvodini, kaže predsednik Skupštine Vojvodine Pastor.
On kaže da je Vojvodina "vrlo osetljiva na ostrašćena politička previranja".
"Mi smo, nažalost, u ranijim godinama videli da uvek kada je dolazilo do jačanja političkih strasti, dolazilo je i do pogoršanja javne bezbednosti u Vojvodini. I zbog tog iskustva, jasno je da su ovakve situacije jedna od najvećih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << opasnosti koja preti svima nama", kaže on za "Dnevnik".
On je dodao da se moraju pronaći rešenja koja će biti formulisana u skladu sa Ustavom Srbije, a koja će, s druge strane, omogućiti Vojvodini da zadrži "ionako uske nadležnosti".
"Treba spustiti loptu na zemlju i naći formulacije koje mogu da izdrže kontrolu ustavnosti. I u tom pravcu možemo tražiti rešenja. Ako, pak, rešenja budu išla u nekom drugom pravcu, onda će vrag odneti šalu", poručio je Pastor, koji je i predsednik Saveza vojvođanskih Mađara.












