Ubijen srpski mafijaš?

Izvor: S media, 05.Feb.2011, 00:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ubijen srpski mafijaš?

Hrvatska policija istražuje da li je pronađeno telo spaljenog nepoznatog muškarca u stvari odbegli srpski mafijaš. Nađeno telo povezuje se sa tvrdnjama svedoka pokajnika Ivana Boršića

Tvrdnje hrvatskog svedoka pokajnika Ivana Boršića da je leš "poznatog srpskog mafijaša" zakopan u šumi severno od Zagreba, kako saznajemo, biće proverene tek na proleće kada okopni sneg. Hrvatska policija će tek tada pokušati da locira mesto gde je, navodno, pokopano telo. >> Pročitaj celu vest na sajtu S media <<

Tokom dana u petak policije Hrvatske i Srbije razmenile su ove podatke, a koji je to "srpski mafijaš" zakopan tek treba da se utvrdi. Kako saznajemo, niko nije prijavio nestanak nekog od kriminalaca, odnosno ljudi poznatih policiji.

- Nagađamo da bi to mogao de bude neko i iz Republike Srpske, odnosno Federacije BiH - kaže izvor "Novosti". - Ipak, Boršićeve tvrdnje tek treba ispitati.

Otkriće spaljenog tela u četvrtak u okolini mesta Križevci, nadomak Zagreba dodatno je podgrejalo priču kriminalca pokajnika. Ostaci spaljenog leša preneti su na institut, gde u toku dana treba da se obavi obdukcija, kao i eventualna identifikacija. Biće uzeti i uzorci za DNK analizu.

Ovo nije prvi slučaj da se priča o ubijenim srpskim mafijašima u Hrvatskoj. Pre godinu dana u zagrebačkom jezeru Jarun pronađeni su raskomadani ostaci Beograđanina Cvetka Simića. Za njegovom glavom, međutim, još se traga.

Sredinom februara 2010. iz jezera su izvađeni truplo i noge, a nekoliko dana kasnije pronađene su i ruke. DNK analiza, kao i tetovaža identifikovani su i potvrđeno je da je reč o Simiću. Ostaci, bez glave, sahranjeni su u Beogradu.

Neki nagađaju da bi mafijaš o kome priča Boršić mogao da bude neko od begunaca iz zemunskog klana. Ne isključuje se da je reč o Ninoslavu Konstantinoviću, ali se reči ovog hrvatskog svedoka pokajnika uzimaju sa rezervom. Drugi Zemunac, Sretko Kalinić tvrdi da je Konstantinović ubijen u Beogradu, a da je telo zakopano pored autoputa Beograd-Zagreb.

Boršić je učesnik krvave pljačke Fine u Zvonimirovoj ulici u Zagrebu. On je policiji ispričao sve detalje i odao ostale učesnike ovog razbojništva.

Nastavak na S media...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Zagreb: Ubijen srpski mafijaš?

Izvor: Večernje novosti, 05.Feb.2011

Hrvatska policija istražuje da li je pronađeno telo spaljenog nepoznatog muškarca u stvari odbegli srpski mafijaš. Nađeno telo povezuje se sa tvrdnjama svedoka pokajnika Ivana Boršića

Nastavak na Večernje novosti...

SPALJEN VLADA BUDALA?

Izvor: Kurir, 05.Feb.2011

BEOGRAD/ZAGREB - Ugljenisano telo u šumi kod Križevaca je srpski mafijaš! U šumi Ravenščica, u okolini Križevaca, severno od Zagreba, u utorak su nađeni ugljenisani ostaci ljudskog tela. Hrvatska policija počela je standardnu istragu, a onda se pojavila informacija koja je sve digla na viši...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.