Izvor: B92, 17.Okt.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
UNMIK upozorio svoje službenike
Priština -- UNMIK od svojih službenika traži da se iz bezbednosnih razloga noću ne kreću zapadnim i jugozapadnim Kosovom.
UNMIK je od službenika tražio da se zbog incidenata noću ne kreću putevima po zapadnom i jugozapadnom delu Kosova, prenose prištinski elektronski mediji na albanskom jeziku pozivajući se na pisanje dnevnika Koha ditore. UNMIK sugeriše svojim službenicima da u delu Metohije ne putuju vozilima sa oznakama UN od 18.00 do 8.00.
Prema navodima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Kohe ditore, ta odluka UNMIK-a važi od 14. oktobra i njom se zabranjuje kretanje službenicima UNMIK-a u opštinama Peć, Istok, Đakovica, Klina, Dečane, Mališevo, Suva Reka, Prizren i Dragaš. U pismu se ne navodi na šta se odnose incidenati na koje UNMIK ukazuje.
Morina: Nema dokaza o postojanju ANK
Portparol Kosovske policijske službe za pećki region Avi Morina demantovao je danas glasine o postojanju takozvane Armije za nezavisnost Kosova.
Dok po jugozapadnom delu Kosova kruže glasine o postojanju takozvane ANK, Morina je izjavio elektronskim medijima na Kosovu da nema ničega što zvanično može potvrditi da se neko u tom delu Kosova predstavlja kao pripadnik ANK.
Policija istovremeno demantuje i tvrdnje nekih građana da su ih zaustavljale osobe koje su se predstavile kao pripadnici ANK. Prema njima pripadnici ANK delju na relaciji Peć-Dečane-Đakovica.
Policija u Peći ostaje pri stavu da nema infomacija da se te armija pojavljivala u okolini sela Ereč, nadomak Đakovice ili na drugim mestima u Dukađinu (Metohiji).








