Izvor: B92, 29.Maj.2012, 11:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Traže Ministarstvo za ljudska prava
Beograd -- Organizacije civilnog društva zatražile su da se u novoj vladi formira Ministarstvo za ljudska prava, saopšteno je danas iz Centra za praktičnu politiku.
Inicijativu je podržalo 69 organizacija, udruženja i nacionalnih saveta, a pismo sa predlogom o osnivanju Ministarstva za ljudska prava poslato je na adrese vodećih političara u državi, kaže se u saopštenju.
"Ministarstvo za ljudska prava u budućoj Vladi Srbije obuhvatilo bi sve nadležnosti iz oblasti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zaštite i unapredjenja ljudskih prava, prava nacionalnih manjina, prava ugroženih grupa, prava i položaja verskih zajednica i tranzicione pravde. Preuzelo bi i nadležnosti dosadašnjeg Ministarstva za Kosovo i Metohiju koje se uglavnom odnose na zaštitu ljudskih prava pripadnika etničkih zajednica na Kosovu", navodi se u saopštenju.
Dodaje se da bi se osnivanjem tog ministarstva smanjila administracije i javna potrošnja, kao i da bi se uspostavio mehanizam za sveobuhvatnu zaštitu ljudskih prava u Srbiji.
"Osnivanjem ministarstva poslala bi se poruka gradjanima da su ljudska prava jedna od temeljnih vrednosti društva u Srbiji", kaže se u saopštenju.
Traže Ministarstvo za ljudska prava
Izvor: Akter, 29.Maj.2012
Organizacije civilnog društva zatražile su da se u novoj Vladi formira Ministarstvo za ljudska prava, saopšteno je danas iz Centra za praktičnu politiku










