Izvor: Blic, 10.Sep.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tomislav Nikolić poručio: 'Bijeljina je u Srbiji'
Tomislav Nikolić poručio: 'Bijeljina je u Srbiji'
Zamenik predsednika Srpske radikalne stranke Tomislav Nikolić ocenio je da će Bosna i Hercegovina 'opstati još kratko' i da će 'morati da se razdvoji po entitetima'.
- Republika Srpska će tada biti u prilici da se izjasni da li želi da se priključi Srbiji - rekao je Nikolić za 'Blic'. Upitan da li je tačno da je tokom svog nedavnog govora u Bijeljini rekao da se 'neće smiriti sve dok Srbije ne bude od Negotina >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << do Banjaluke', Nikolić je odgovorio potvrdno.
- Kada sam u Bijeljini, ja sam u Srbiji. Očekujem da će Republika Srpska ući u neku vrstu državne zajednice sa Srbijom. Takođe, ne negiram pravo muslimanima i Hrvatima da imaju svoju državu - poručio je Tomislav Nikolić.
Zamenik predsednika SRS potpisao je juče krivičnu prijavu protiv direktora britanske firme IFT Vuka Hamovića i direktora firme 'Interfejs' Vojina Lazarevića zbog 'osnovane sumnje da su Hamović i Lazarević učestvovali u izvršenju krivičnih dela prevare, zaključenja štetnih ugovora, nesavesnog rada u privredi i niza krivičnih dela protiv službene dužnosti'. D. V.









