Izvor: B92, 10.Maj.2011, 12:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tema dijaloga i prisustvo Kosova
Frankfurt -- Srbija spremna da razgovara o načinu na koji bi Kosovo obezbedilo prisustvo na međunarodnim skupovima, izjavio za frankfurtske "Vesti" Borislav Stefanović.
To će ujedno biti i jedna do tema dijaloga, najavio je šef pregovaračkog tima Srbije u dijalogu s Prištinom.
Međutim, kako kaže, Srbija će nastaviti da protestuje kad god se Kosovo na međunarodnim skupovima predstavlja kao država.
"Kosovo ne može biti učesnik na međunarodnim skupovima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << jednako kao, na primer, Rumunija ili Bugarska ili neko drugi. Mi smo spremni da razgovaramo o načinu na koji bi Kosovo obezbedilo prisustvo u tim organizacijama. I to će biti jedna od tema dijaloga. To očekujem vrlo brzo, jer bismo omogućili da Kosovo kao entitet, a ne kao država, ima pravo da iznese svoj glas o regionalnim stvarima, ne prejudicirajući svoj status. Mislim da je to izvodljivo i ako bude dovoljno sluha u Prištini, mislim da ćemo naći rešenje", objasnio je Stefanović.
Na konstataciju da je rekao da je spreman da priča i o podeli Kosova, Stefanović je ukazao na to da javnost u Srbiji podržava aktivnosti koje će dovesti do adekvatnog rešavanja kosovskog pitanja.
"U tom smislu imamo podršku i Parlamenta, Vlade i predsednika Republike da otvorimo sve teme, ako za njih postoji sluh i volja. Ne znam zašto se u Prištini nervozno reagovalo na našu ideju, kad od početka ponavljamo da pričamo o svemu. Ako je za njih sever Kosova politička tema, onda bi za nas moglo da bude sve ostalo. I onda nema dogovora", naveo je on.
Stefanović: Kako će Kosovo nastupati u svetu
Izvor: Mondo, 10.Maj.2011
Srbija je spremna da razgovara o načinu na koji bi Kosovo obezbedilo prisustvo na međunarodnim skupovima izjavio je Borko Stefanović pred svoju posetu Prištini protiv koje su pojedini opozicioni lideri sa Kosova.
Stefanović bez obezbeđenja ide na Kosovo
Izvor: Blic, 11.Maj.2011, 11:45
Šef pregovaračkog tima Beograda za dijalog sa Prištinom Borko Stefanović putuje sutra u Prištinu na razgovore u okviru procesa pregovora. Poseta nema zvaničan karakter, a Stefanović ide u posetu u pratnji dva saradnika, bez obezbeđenja..."Zašto bi naši sastanci morali da se održavaju samo...























