Izvor: Blic, 01.Okt.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tajnost nije ugrožena
Tajnost nije ugrožena
Sistem zaštite poverljivih informacija iz kabineta predsednika Srbije nije narušen poslednjim objavljivanjem pisama koje Boris Tadić kao predsednik Srbije upućuje državnicima ili stranim institucijama.
Tadić je američkim kongresmenima jevrejskog porekla uputio pismo povodom jevrejskog praznika Roš Hašana koje se pojavilo u nekim medijima. Dragan Šutanovac, član Odbora za bezbednost Skupštine Srbije tvrdi za 'Blic' da predsednik nije >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << uzbuđen zbog drugog pisma koje mediji objavljuju, a da nije zvanično prosleđeno iz kabineta predsednika.
- Tajnost podataka nije narušena. Reč je više o kurtoaznim pismima. Priče o umešanim prstima obaveštajnih službi nemaju nikakve veze sa istinom, kao ni one o tome da iza svega stoje poražene struje u DS - kaže Šutanovac. On tvrdi da nije procurila nijedna poverljiva informacija, ali i da niko ne može da garantuje da se to neće dogoditi. Ipak, činjenica da se pisma predsednika Srbije objavljuju bez odobrenja kabineta za Milana Pašanskog, predsednika Foruma za terorizam, političko nasilje i nasilje u politici predstavlja znak da domaće obaveštajne službe otvore četvore oči.
- Na njegov sto dnevno stigne oko 50 stranica poverljivih informacija koje verovatno pregleda neki njegov tim kako bi mu spremio neki sažetak od pet-šest strana. Obaveštajne službe zato moraju da provere ljude koji imaju pristup tim informacijama i verujem da je to i urađeno - objašnjava on. N. M. J.






