Izvor: Blic, 12.Feb.2008, 20:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tadić: Političari da pristupaju odgovornije
Predsednik Srbije Boris Tadić pozvao je danas sve državne funkcionere i lidere svih stranaka u Srbiji da "povodom najava jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova i Metohije pristupaju odgovornije nego do sada".
"Svojim izjavama i retorikom političari nikako ne bi trebalo da izazivaju situacije u kojima bi bezbednost naših sunarodnika na Kosovu i Metohiji mogla biti ugrožena", ukazao je Tadić a navodi se u večerašnjem saopštenju iz pres službe predsednika Srbije. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
Tadić je pozvao na mir, ozbiljnost i suzdržanost.
"Pozivam sve partije da se stranačke promocije ostave po strani kako bi država u ovoj kriznoj situaciji mogla da deluje odgovorno", rekao je on.
U saopštenju se dodaje, da je Tadić istakao da je Srbija evropska i demokratska zemlja koja nikoga ne ugrožava, i koja dostojanstveno i mirno brani svoj suverenitet i teritorijalni integritet.
"Srbiji je mesto u Evropi i naš put je evropski. Neću odustati od borbe za interese građana i od borbe za očuvanje Kosova. Država mora jedinstveno i odgovorno da postupa kada je u pitanju odbrana njenog integriteta i suvereniteta. Samo Srbija u Evropskoj uniji može da brani svoje Kosovo", naveo je Tadić.
U saopštenju se dodaje da je Tadić najavio da će "u neprestanoj komunikaciji sa međunarodnom zajednicom argumentovano braniti jednistveni stav Srbije o neophodnosti poštovanja međunarodnog prava i potrebi da svaka odluka mora biti doneta u Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija".













