Tadić: Mladić će biti uhapšen

Izvor: Blic, 16.Maj.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tadić: Mladić će biti uhapšen

Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je danas da će haški optuženik Ratko Mladić biti uhapšen ako je u Srbiji.

Ako Mladić nije u Srbiji bićemo u prilici da ponudimo valjane dokaze o tome, rekao je Tadić novinarima posle otvaranja skupa Partije evropskih socijalista u Beogradu.

Komentarišući jučerašnju akciju potrage za Mladićem, Tadić je kazao da se svakog dana kreće u opsežne akcije na otkrivanju i hapšenju preostalih haških optuženika, kako bi Srbija ispunila >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << svoje obaveze.

Obaveze prema Tribunalu su ujedno preduslov za nastavak evropskih integracija. Biće učinjeno sve da proces saradnje sa Haškim tribunalom bude okončan jer je bilo kakvo oklevanje u tome veoma opasno i kontraproduktivno za Srbiju, naveo je Tadić.

Prema njegovim rečima, Srbija se zbog nesaradnje sa Hagom može decenijama udaljiti od članstva u EU, a za građane bi to znacilo udaljavanje od boljeg života.

Predsednik Srbije je takođe ukazao da Srbija neće odustati od Kosova i Metohije, kao što nikada neće odustati ni od članstva u Evropskoj uniji.

"Srbija, a time i Kosovo i Metohija je deo evropskih bezbednosnih i političkih interesa i zato je Evropa naša krajnja kuća", rekao je.

Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je i da od nove vlade očekuje da približi zemlju EU, poboljša životni standard građana i učini ekonomiju moćnijom.

Očekujem da Srbija na kraju mandata nove vlade bude mnogo bliža Evropskoj uniji nego što je danas, kazao je Tadić novinarima u Beogradu, posle otvaranja skupa Partije evropskih socijalista.

Vlada, dodao je, treba da "uradi posao za građane Srbije", a to znači da se poboljša životni standard i ekonomija zemlja učini moćnijom nego što je danas.

Koštunicin ekspoze Tadić je ocenio kao veoma dobar i dodao da su pet osnovnih principa - Kosovo i Metohija, saradnja sa Hagom, bolji život,evropske integracija i borba protiv kriminala i korupcije - oko kojih se okupila vladajuća koalicija, izuzetno važni.

Siguran sam da će građani podržati taj program jer bez njihove podrške, vlada ne može da obavi posao koji je u korist građana i države, izjavio je Tadić.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.