Sve više dece iz vanbračnih zajednica

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Avg.2018, 10:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sve više dece iz vanbračnih zajednica

Sve više žena odlučuje da rađa dete u vanbračnoj zajednici. Najviše takvih je u Francuskoj, preko 60 odsto, dok u Srbiji svaka četvrta žena rađe dete u ovakvoj zajednici.

Mladi danas i dalje žele brak, decu i karijeru, ali možda ne tim redom. Među generacijom ispod 35 godina, više od polovine dece rodi se van braka. Devedesetih je zabeležena najviša stopa razvoda, zbog čega deca te generacije više ne veruje u instituciju braka, makar ne u njen formalni deo.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.