Izvor: B92, 26.Feb.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sutra sednica o Kosovu

Beograd -- Vlada Srbije dostavila predstavnicima parlamentarnih stranaka izveštaj o toku razgovora o rešenju statusa Kosova.

O tome će se sutra raspravljati na sednici Skupštine Srbije. Izveštaj će u toku dana biti dostavljen narodnim poslanicima, saopšteno je iz Skupštine Srbije, posle današnjeg sastanka predstavnika stranaka. Predsednik Skupštine Predrag Marković, pored Vlade i koordinatora tima za političke pregovore, na sednicu je pozvao i Predsednika Republike.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Kako se navodi u saopštenju, ovo je prva sednica koju je Vlada Srbije zatražila na osnovu Rezolucije od 2. novembra 2005. godine, kojom je Skupština dala mandat Vladi da formira pregovarački tim i obavezala je da o toku pregovora podnosi izveštaj.Učesnici sastanka po njegovom završetku nisu želeli da daju izjave novinarima.

Koštunica će govoriti na sednici Skupštine

Premijer Srbije Vojislav Koštunica govoriće na sutrašnjoj vanrednoj sednici Skupštine Srbije posvećenoj Kosovu i Metohiji.

Kako je večeras potvrđeno agenciji Beta u Vladi Srbije, na sednici će, o izveštaju o prvoj rundi pregovora o Kosovu održanoj u Beču, informisati poslanike i članovi pregovaračkog tima Slobodan Samardžić i Leon Kojen.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.