Izvor: Blic, 15.Apr.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sutra prolećno zasedanje Saveta Evrope
U Strazburu sutra počinje redovno, prolećno zasedanje Parlamentarne skupštine Saveta Evrope (SE) na kojem će se pored ostalog raspravljati i o prijemu Crne Gore u tu organizaciju.
Debata o prijemu Crne Gore predviđena je za drugi dan zasedanja kada će se poslanicima obratiti i predsednik crnogorske skupštine Ranko Krivokapić.
Među važnijim temama prolećnog zasedanja koje traje do petka, 20. aprila, biće, kako je najavljeno, i debata o stanju ljudskih prava i demokratiji >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u Evropi.
Pored toga, biće razmatran nacrt memoranduma o razumevanju između SE i Evropske unije, i predstavljen izveštaj o jednakim pravima žena i muskaraca.
Prolećno zasedanje Parlamentarne skupštine biće završeno u petak debatom o neophodnosti donošenja konvencije o sprečavanju trgovine falsifikovane robe i dobara.
Na zasedanju će učestvovati i delegacija skupštine Srbije koja će u Strazburu učestvovati i u pripremi šestomesečnog predsedavanja Srbije Komitetom ministara SE koje počinje 11. maja.






