Sutra izbor predsednika DSHV

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Okt.2015, 10:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sutra izbor predsednika DSHV

Demokratski savez Hrvata u Vojvodini biraće sutra na izbornoj skupštini novog predsednika, a jedini kandidat za tu funkciju je Tomislav Žigmanov.

Dosadašnji predsednik Petar Kuntić biće kandidat na listi dijaspore na parlamentarnim izborima u Hrvatskoj, ispred Hrvatske demokratske zajednice (HDZ).

Na izbornoj skupštini DSHV, pored predsednika, biće izabrano i predsedništvo stranke, veće, statutarno poverenstvo, kao i nadzorni odbor.

Jedini kandidat >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << za predsednika DSHV-a filozof, književnik i publicista Tomislav Žigmanov (48) direktor je Zavoda za kulturu vojvođanskih Hrvata.

Dosadašnji predsednik Petar Kuntić je na čelu DSHV-a bio od 2004. godine, a od 2007. do 2014. godine bio je i poslanik u Skupštini Srbije na listi koju je predvodila Demokratska stranka.

On će na parlamentarnim izborima u Hrvatskoj 8. novembra u ime dijaspore nastupiti na takozvanoj Domoljubnoj listi koju predvodi HDZ.

Ovogodišnje izbore u DSHV-u obeležila je "afera Vrselja", u kojoj su mediji nekadašnjeg potpredsednika omladine DSHV-a Marija Vrselju doveli u vezu sa neonacističkim i klerofašističkim organizacijama.

Petar Kuntić je početkom septembra rekao da su članak i emisija o tome da je Vrselja u prošlosti bio pristalica neonacizma "strogo ciljani" zbog izbora koji treba da se održe u toj stranci i za to optužio "mangupe iz hrvatske zajednice".

Tomislav Žigmanov osudio je deo istupa Marija Vrselje, ali je ocenio da je čitava priča "jednostrana", kako bi se Hrvati prikazali u negativnom svetlu.

Medijske priloge o Vrselji emitovali su Radiotelevizija Vojvodine i Vojvođanski istraživačko-analitički centar (VOICE).

VOICE i Nezavisno društvo novinara Vojvodine ocenili su izjave Kuntića i Žigmanova kao "sramotne" i odbacili tvrdnje da su želeli na taj način da Hrvate u Srbiji prikažu u negativnom svetlu.

"Umesto da se oštro ograde od delovanja Marija Vrselje, oni pokušavaju vredan istraživački rad novinara da realitivizuju i smeste u dnevnopolitičke i nacionalističke okvire", ocenili su tada NDNV i VOICE.

Izborna skupština DSHV-a biće održana sutra u Subotici, u zgradi Nove opštine u 18.30 časova.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.