Izvor: B92, 02.Jun.2009, 20:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šutanovac: Razvoj vojne industrije

Beograd -- Ministar odbrane Srbije Dragan Šutanovac očekuje da će i pored svetske ekonomske krize domaća odbrambena industrija poslovati uspešno.

On očekuje da se ponove prošlogodišnji rezultati kada je na strano tržište izvezla naoružanje i vojnu opremu u vrednosti od 400 miliona dolara.

Otvarajući Sajam naoružanja "Partner 2009", Šutanovac je naveo da se razmatra mogućnost da se jedan deo novca koji se zaradi prodajom naoružanja preko firme "Jugoimport >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << SDPR” ponovo uloži u obnovu kapaciteta fabrika odbrambene industrije, zbog njihovog izvoznog potencijala.

"Želim da naglasim da će u ovoj godini Vlada Srbije posebno pospešiti naše proizvođače odbrambene industrije, sa željom da smanjimo spoljno-trgovinski deficit i da povećamo izvoz”, kazao je on.

"Ovo je jedna od grana koja je preko 90 odsto okrenuta ka izvozu i ubeđeni smo da ova godina, iako je krizna, može da bude kvalitetna i dobra za sve naše proizvođače u oblasti odbrambene industrije, naoružanja i vojne opreme”, ocenio je ministar Šutanovac.

Na sajmu, koji je otvoren do 5. juna nastupa 47 izlagača iz 13 zemalja.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.