Izvor: B92, 13.Avg.2008, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šutanovac: Principijelan stav Kine

Beograd -- Ministar odbrane Dragan Šutanovac zahvalio se Kini zbog principijelne politike u vezi sa pitanjem Kosova i Metohije.

Šutanovac je danas razgovarao sa ambasadorom Kine u Beogradu Vei Đinghuom. Tokom razgovora naglašeno je obostrano zadovoljstvo zbog tradicionalno prijateljskih odnosa dveju država, koji počivaju na principima međunarodnog prava, uzajamnog poštovanja i nemešanja u unutrašnje odnose.

Vojna saradnja, posebno razvijena u oblasti vojnog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << školstva i vojne medicine, izuzetno je značajna za obe države, a najavljeno je i njeno intenziviranje, saopštilo je Ministarstvo odbrane Srbije.

Planirana je, nakon 24 godine, poseta načelnika Generalštaba armije Kine našoj zemlji, poseta Šutanovca Kini i učešće srpskih oficira, po prvi put, u praćenju vojne vežbe kineske vojske, navodi se u saopštenju.

Zaključeno je da saradnja koja počiva na principijelnim stavovima, a ne samo na kompromisima, otvara veliki broj mogućnosti za nove zajedničke projekte, uz obostranu korist.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.