Izvor: B92, 18.Feb.2003, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Susret šefova diplomatije SCG i Vatikana

Beograd -- Šef diplomatije Vatikana Žan Luj Toran rekao je, nakon razgovora sa saveznim ministrom inostranih poslova Goranom Svilanovićem, da je iznenađen kvalitetom normalizacije stanja u Srbiji i Crnoj Gori, kao i da je važno da zemlja bude deo Evrope, kojoj i pripada. On je rekao i da Pravoslavna i Rimokatolička crkva treba da saradjuju i ocenio da te dve crkve imaju posebnu ulogu u Srbiji i Crnoj Gori.

Svilanović je rekao da je delegaciju Vatikana upoznao sa najvažnijim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iskušenjima sa kojima se sreće Srbija i Crna Gora, izgradnjom nove zajednice, unapređenju saradnje sa Haškim tribunalom, definisanjem statusa Kosova. On je dodao da ovaj susret dolazi nakon nekoliko inicijativa iz Vatikana za očuvanje i zaštitu spomenika kulture srpskog naroda, SPC, ali i drugih spomenika na Kosovu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.