Izvor: B92, 15.Jan.2010, 13:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Štrpce: Srbi Srbima preuzeli zgradu

Štrpce -- Rukovodstvo opštine Štrpce formirane po kosovskom sistemu preuzelo je zgradu koju su koristili predstavnici lokalne samouprave formirane po sistemu Srbije.

Zvonko Mihajlović, predsednik opštine koju finansira Vlada Srbije, izjavio je da se radi o nasilnom upadu, kako je naveo "nelegalnog rukovodstva".

"Predvođeni takozvanim gradonačelnikom, oni su juče iskoristili neradni dan, ušli u naše prostorije, promenili brave i zauzeli naše kancelarije, a >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << svu dokumentaciju su izbacili u hodnike opštine", rekao je Mihajlović.

Srpska opština će, najavio je Mihajlović, tužiti rukovodstvo kosovske opštine, ali neće prestajati da radi i pronaći će neko rešenje.

Predsednik opštine formirane po kosovskom sistemu Bratislav Nikolić rekao je da je pokušavao da pronađe rešenje sa Mihajlovićem.

"Mihajlović je odbijao konstruktivno rešenje, nazivajući nas nelegitimnim rukovodiocima. Bili smo primorani da promenimo bravu kancelarije predsednika opštine. Sve ostale službe povezane sa službama Srbije su ostale da rade u zgradi opštine", rekao je Nikolić.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.