Izvor: Blic, 27.Jul.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stranke neće biti vlasnici mandata
Nacrt zakona o Skupštini, koji je završen i o kome bi parlament na jesen trebalo da raspravlja, predviđa da mandat poslanika bude slobodan, rekao je član Komisije za izradu zakona Nebojša Ranđelović iz Liberalno demokratske partije.
Ranđelović je u izjavi Tanjugu naglasio da zakon precizira da su poslanici vlasnici mandata, ali da ga mogu poveriti stranci sa čije su liste izabrani. Prema njemu, budući zakon o Skupštini, pored ostalog, definiše i imovinu i budžet Skupštine.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
U sadašnjem tekstu se ne spominju nikakve privilegije niti bilo kakve povlastice poslanika u vezi sa penzijama, kao ni bilo šta drugo što spada u domen Poslovnika o radu ili se tiče izborne materije. Sadržan je član koji kaže da su plenarne sednice javne i da je za to obezbeđen direktan prenos na jednom od kanala javnog servisa Srbije.
Nacrt zakona o Skupštini treba da bude usklađen i sinhronizovan sa novim poslovnikom na kome takođe radi skupštinska komisija.














