Izvor: B92, 16.Maj.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stevanović: Vlast je odgovornost
Ravna gora -- Potpredsednik SPO kaže da ljudi verni ravnogorskoj ideji garantuju prestanak nesporazuma sa svetom.
Veroljub Stevanović izjavio je u subotu na Ravnoj Gori da će Srbija postati moderna evropska država tek kada kompletnu vlast budu vršili "ljudi verni" ravnogorskoj ideji.
Potpredsednik SPO i šef poslaničkog kluba koalicije SPO-Nova Srbija u republičkom Parlamentu rekao je i da će tek kada kompletnu vlast u Srbiji dobiju ljudi "verni ravnogorskom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pokretu i ravnogorskoj ideji" prestati međusobne nesuglasice i nesporazumi sa svetom: "Prvi put smo, draga braćo i sestre, i mi Ravnogorci u vlasti. To smo shvatili kao čast i odgovornost, a ne kao plen, i to će vrlo brzo Srbija da shvati", rekao je on.
Tradicionalnom obeležavanju dolaska generala kraljevske vojske Dragoljuba Draže Mihajlovića na Ravnu Goru 13. maja 1941. godine, prisustvovalo je 30.000 ljudi. Ovo je prva godina da skupu nije prisustvovao lider SPO, sada i šef diplomatije SCG, Vuk Drašković. Razlog su, kako je saopšteno, neodložni državni poslovi.
Skupu na Ravnoj Gori prisustvovao je lider Nove Srbije Velimir Ilić koji se pojavio tek pošto je tradicionalni majski sabor SPO završen. Ilić nije bio raspoložen za razgovor sa novinarima ali je rekao da je na Ravnu Goru došao "neobavezno". Ilić je bio član SPO sve do razlaza sa Vukom Draškovićem i osnivanja nove stranke Nova Srbija.










