Izvor: B92, 25.Sep.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Štajner: Kosovske tablice i u Srbiji?
Beograd -- Šef UNMIK Mihael Štajner izrazio je nadu da će tablice sa oznakama KS na putničkim vozilima stanovnika Kosmeta uskoro važiti u Makedoniji i Srbiji. "Dogovorili smo se s vlastima u Albaniji da vlasnici vozila s KS tablicama mogu da voze putevima Albanije. Kada bude uspostavljena nova vlada u Makedoniji sasvim sigurno ćemo isti dogovor postići i s njima", rekao je Štajner. On je rekao da se nada da će po tom pitanju naići na razumevanje i zvaničnog Beograda, kako bi vozila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << s KS tablicama mogla slobodno da saobraćaju u Srbiji. Prema Štajnerovim rečima, svim povratnicima i raseljenim licima UNMIK će pokloniti registarske tablice, dok će troškove registracije i osiguranja svi stanovinici Pokrajine morati da regulišu sami.








