Srem, Banat i Bačka novi regioni?

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 07.Dec.2009, 21:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srem, Banat i Bačka novi regioni?

BEOGRAD - Ministar za dijasporu Srbije Srđan Srećković rekao je da je usvajanje Statuta Vojvodine samo korak u pravcu decentralizacije, a ne krajnji cilj i da veruje da će u nastavku tog procesa i Srem, Banat i Bačka postati novi regioni u okviru Srbije.

"Srpski pokret obnove je protiv beogradizacije, ali i protiv novosadizacije. Interes Sremske Mitrovice, Zrenjanina i Pančeva je da se njihova pitanja rešavaju na lokalnom niovu, što bliže građanima", rekao je >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Srećković u intervjuu "Večernjim novostima".

Srećković je najavio da će u sredu biti osnovan Savet za Srbe u regionu, na čijem će čelu biti najviši predstavnici države, čiji je "cilj da se podrži naš narod u svim zemljama u regionu u ostvarivanju međunarodno zagarantovanih prava".

"Naši iz dijaspore imaće sada mnogo lakšu i intenzivniju komunikaciju sa Srbijom", rekao je Srećković povodom vizne liberalizacije.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.