Izvor: Blic, 20.Feb.2012, 03:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srđan Milivojević 777 sati u Skupštini
Poslanici radikala su u 2011. bili najpričljiviji za skupštinskom govornicom, a apsolutni rekorder u „sedenju u klupi” je demokrata Srđan Milivojević, svedoči elektronska evidencija parlamenta.
Poslanik Srpske radikalne stranke Zoran Krasić je za skupštinskom govornicom tokom 2011. godine proveo 44 sata 15 minuta i 12 sekundi i 290 puta se javio za reč, čime je daleko iza sebe ostavio ostale parlamentarce.
U periodu od 10 meseci, 25 poslanika se samo jednom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << javilo za reč, a među njima najmanje vremena su pričali Radoslav Mojsilović iz NS - 52 sekunde i Ivan Jovanović iz ZES - minut i 38 sekundi.
Među predsednicima poslaničkih grupa, lider po učešćima u diskusijama je prvi čovek LDP-a Čedomir Jovanović koji je pričao sedam i po sati, a slede Aligrudić iz DSS sa šest sati i 46 minuta i šefica ZES Nada Kolundžija sa pet sati 11 minuta.
Najviše za govornicom
Zoran Krasić (SRS) 44 sata
Vjerica Radeta (SRS) 22 sata
Jorgovanka Tabaković (SNS) 21 sat
Najduže u klupama
Srđan Milivojević (DS) 777 sati
Miodrag Stoilović (DS) 761 sat
Milan Stanimirović (DS) 739 sati
Povezane vesti: Poslanička plata do 190.000 dinara Poslanici zaobilaze Skupštinu, a naplaćuju "putne troškove" Slovački zvaničnici za pogrešne odluke ubuduće u zatvor Nakon izbora menjati broj mesta u Skupštini Hiseni: Nema razgovora sa Beogradom pre izbora



