Izvor: Glas javnosti, 29.Jul.2010, 07:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srbija podnela Rezoluciju Generalnoj skupštini UN
BEOGRAD - Misija Srbije pri Ujedinjenim nacijama podnela je danas Generalnoj skupštini UN Rezoluciju kojom se tom telu predlaže zaključak u vezi sa savetodavnim mišljenjem Međunarodnog suda pravde, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Srbije.
Imajući u vidu da Međunarodni sud pravde nije potvrdio pravo kosovskih Albanaca na otcepljenje od Srbije, u Rezoluciji se jasno navodi da jednostrana secesija nije prihvatljiv način za rešavanje teritorijalnih pitanja, navodi se u >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << sopaštenju.
Takođe, dodaje se, Rezolucija sadrži poziv da se putem dijaloga dođe do uzajamno prihvatljivog rešenja za sva otvorena pitanja. U saopštenju se dodaje da je ministar spoljnih poslova Vuk Jeremeć danas otputovao u Njujork.








