Izvor: B92, 09.Apr.2010, 14:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Srbija most između Kine i EU"
Beograd -- Predsednica Skupštine Srbije Slavica Đukic-Dejanović ocenila je da će Srbija "u budućnosti biti kao most između Kine i EU".
"Sticanjem statusa kandidata (za EU), Srbija će steći mnogo bolje pozicije za unapređenje trgovinske razmene, pa u tom smislu očekujem da će Srbija predstavljati most izmedu Kine i EU", rekla je Đukić-Dejanovićeva u razgovoru s članovima delegacije kineske pokrajine Gansu.
Ona je, takođe, izrazila zahvalnost Srbije "principijelnoj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << podršci Kine oko jednostrano proglašne nezavisnosti Kosova", navodi se u saopštenju.
Kinesku delegaciju u Beogradu predvodi predsednik skupštine pokrajine Gansu i član Centralnog komiteta Komunističke partije Kine Lu Hao.
Đukić-Dejanovićeva i Lu su se saglasili da su tradicionalno prijateljski odnosi Srbije i Kine odlična osnova za unapređenje
parlamentarne saradnje.
Lu je istakao važnost regionalne ekonomske saradnje i izrazio želju da se kineska pokrajina Gansu pobratimi sa jednim regionom Srbije.
Đukić-Dejanovićeva je pozvala kineske investitore da nastave da ulažu u Srbiju, budući da je Skupština usvojila niz akata kojima je stvorena atmosfera sigurnosti za ulaganje.
Ona je zahvalila na pozivu predsednika Svekineskog narodnog kongresa Vu Banguoa da poseti Kinu i uputila poziv Vuu da u narednim mesecima bude gost Skupštine Srbije.












