Srbija i Rusija za proširenje saradnje

Izvor: S media, 01.Jun.2010, 21:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija i Rusija za proširenje saradnje

Predsednica Skupštine Srbije Slavica Djukić-Dejanović i potpredsednik Državne dume Rusije Valerij Jazev ocenili su danas da dve zemlje imaju vrlo dobru ekonomsku saradnju, ali da postoje mogućnosti za njeno proširenje za šta su zainteresovane obe strane.

Kako je saopšteno iz Kabineta predsednice srpskog parlamenta, sagovornici su konstantovali da je potrebno što pre aktivirati dogovor postignut Memorandumom dva parlamenta, koji je potpisan u vreme posete predsednika Rusije >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Dmitrija Medvedeva Srbiji.

Tokom razgovora je istaknuta i neophodnost unapredjenja saradnje, kako na nivou odbora, tako i na nivou parlamentarnih grupa prijateljstva.

Rusko parlamentarac Jazev je, tom prilikom, istakao da dobra saradnja Srbije i Rusije predstavlja "lokomotivu za dalji razvoj odnosa dveju zemalja u celini".

Jazev, kao izaslanik predsednika Državne dume Borisa Grizlova, boravi u Srbiji u okviru 35. Generalne skupštine Parlamentarne skupštine crnomorske ekonomske saradnje, koja se održava od 1. do 3. juna u Beogradu, navodi se u saopštenju.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.