
Izvor: Danas, 14.Avg.2024, 17:03
Srbi kupili helikoptere, Hrvati avione, a Albanci počinju proizvodnju oružja: Stručnjak objašnjava za Danas zašto se region sve više naoružava?
Srbi su kupili helikoptere, Hrvati francuske avion "Rafale", a sada još jedna zemlja kreće sa usponom svoje vojne industrije - Albanija će proizvoditi oružje. Da oslobađanje poreza za kompanije koje se bave proizvodnjom oružja, uz druge prateće benefite koje će uživati vojno-industrijski kompleks u Albaniji, prestavlja potez koji se može bazirati na dva osnovna stuba, kaže u razgovoru za Danas Aleksandar Stojanović predsednik Centra za istraživanje bezbednosti (CIB).
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.