Sprovesti nezavisnu istragu

Izvor: Akter, 05.Apr.2015, 20:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sprovesti nezavisnu istragu

Pokret "Dosta je bilo-Saša Radulović" pozvalo je danas Republičko javno tužilaštvo da, "umesto sramnih optužbi da su glavni krivci za nesreću helikoptera hrabri piloti, najbolji koje je RV i PVO imala, sprovede nezavisnu tužilačku istragu i to na osnovu svog rada, a ne dostavljenih vojnih zaključaka"

"Porodica hrabrog pilota Omera Mehića, koji je sa svojom tročlanom posadom i dva lekara, poginuo 13. marta 2015. godine u pokušaju da spasi bebu iz Novog Pazara, ima više >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << integriteta nego sve komisije premijera Vučića i njegovih ministara, koji svoju krivicu pokušavaju da sakriju iza blaćenja heroja. A porodica kaže da pilot Mehić nikada nije pio!", navodi se u saopštenju tog Pokreta.

Pokret traži i da Republičko javno tužilaštvo hitno ispita sve okolnosti pod kojima je rađena obdukcija poginulih u helikopterskoj nesreći, kojima su navodno nađeni tragovi alkohola u krvi, kao i rad vojnih komisija koje su utvrđivale razloge za pad vojnog helikoptera Mi-17.

Tužilaštvo, kako se dodaje, treba da odgovori i na važno pitanje na koje vojni izveštaji ne daju odgovor: Ko je posredstvom kontrole letenja insistirao da helikopter sleti na Surčin, iako je pilot Omer Mehić tražio da sleti na Banjicu, kod VMA ili na Batajnicu?

"Vučić i njegov ministar odbrane Bratislav Gašić ne mogu da sakriju svoju političku, objektivnu i direktnu odgovornost za tragediju vojnog helikoptera Mi-17 iza sramnih zaključaka vojnih komisija koje su istraživale uzroke pogibje sedam ljudi u akciji spašavanja 13. marta 2015", ističe se u saopštenju.

Ne mogu, kako se dodaje, da je sakriju ni iza sramne izjave Aleksandra Vučića da u izveštajima “nema bog zna šta spektakularno”.

"Uprkos Vučićevim tvrdnjama, odgovornost njegovog ministra odbrane se jasno vidi iz niza podataka objavljenih u izveštajima vojnih komisija. Podaci otkrivaju šta se događalo, iako su zaključci podjednako sramni kao i oni koje smo videli u slučaju još nerasvetljenog ubistva gardista u kasarni u Topčideru", ocenjuje Pokret dosta je bilo-Saša Radulović.

Nastavak na Akter...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.